Założenie spółki komandytowej

Posiadanie spółki komandytowej to w dalszym ciągu dobra optymalizacja podatkowa. Dodatkowo decydując się na komplementariusza  - spółkę z o.o. możesz ograniczyć odpowiedzialność za zobowiązania spółki komandytowej. Przed podjęciem takiej decyzji najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Jeśli planujesz założenie spółki komandytowej koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jakie istotne kwestie powinieneś poznać.

Interesuje Cię księgowość i doradztwo dla spółki komandytowej? Napisz do nas

Sprawdź w czym możemy Ci pomóc, jeśli planujesz założenie spółki komandytowej lub posiadasz funkcjonującą spółkę komandytową, jednak chciałbyś upewnić się, że nie ponosisz istotnego ryzyka biznesowego i podatkowego.  Pomożemy ci odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Czy jako wspólnik powinieneś zostać komandytariuszem, czy komplementariuszem,
  • Jaką formę opodatkowania powinien wybrać wspólnik - czy korzystniejszy dla Ciebie będzie podatek liniowy czy skala podatkowa?
  • Czy w ogóle możesz rozliczać się na podatku liniowym, czy są jakieś ograniczenia?
  • Czy zawarcie umowy o pracę ze spółką będzie dla Ciebie korzystne, a może niesie ze sobą ryzyko?
  • Kim jest komplementariusz i kto powinien nim zostać,
  • Jaki powinien być udział zysków w spółce komandytowej?
  • Czy możesz wykonywać pracę dla spółki komandytowej w oparciu o umowę o pracę?
  • Czy lepiej zdecydować się na jednoosobową działalność gospodarczą?
  • Planujesz obroty między spółkami: komandytową i z o.o.? O czym warto pamiętać?
  • Czy jesteś podmiotem powiązanym i co to oznacza w praktyce?

Oferujemy usługi księgowe oraz doradcze z zakresu bieżącej obsługi księgowej spółek komandytowych jak i doradztwo przy ich zakładaniu. Pomagamy przy doborze odpowiedniej formy opodatkowania. Zwracamy uwagę na proporcje pomiędzy wkładami wspólników oraz zyskami z udziałów w spółce komandytowej.

Prowadzenie działalności w formie spółki komandytowej, w której komplementariuszem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest korzystne ze względów podatkowych. W przeciwieństwie do prowadzenia działalności w formie spółki z o.o.  w przypadku prowadzenia działalności w formie spółki komandytowej dochodzi do wyeliminowania podwójnego opodatkowania. Korzyści z takiej formy prowadzenia działalności to również możliwość ograniczenia odpowiedzialności za długi spółki, jeśli komplementariuszem spółki komandytowej zostanie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeśli interesuje się optymalizacja poprzez założenie spółki komandytowej koniecznie skontaktuj się z nami. Nasz zespół objaśni istotne kwestie i pomoże podjąć decyzję.

 

W naszej ofercie usług znajdują się usługi księgowe dla spółek komandytowych oraz doradztwo przy założeniu spółki komandytowej. Obsługujemy również spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będące komplementariuszami spółki komandytowej.

Szukasz wysokiego standardu usług?

Nasza Kancelaria księgowa świadczy usługi księgowe i doradcze w oparciu o uprawnienia zawodowe.

Założenienie spółki komandytowej

Założenienie spółki komandytowej

Analiza umowy spółki komandytowej, opracowanie strategii

Księgowość spółki komandytowej

Założenienie spółki komandytowej

Prowadzenie ksiąg spółki komandytowej oraz komplementariusza

Doradztwo dla spółki komandytowej

Założenienie spółki komandytowej

Doradztwo prawne, doradztwo podatkowe dla spółki komandytowej

Założenie spółki komandytowej - Warszawa - Verum Numerica